برای دانلود مجموعه مقالات اولین کنفرانس جامع مدیریت شهری ایران روی تصویر بالا کلیک کنید.

آدرس:
تهران، شهرک دانشگاه صنعتی شریف، خیابان تهران، خیابان همدان، نبش بهار شرقی، پلاک 36

کدپستی:

1497954661

تلفن:

44991167-8
44991684-6

فکس:
89785376

ایمیل:

info@icum.ir

لینک کانال تلگرام:
t.me/UrbanManagementconf
صفحه اصلی > معرفی کنفرانس دوم
.: معرفی کنفرانس دوم

امروزه مدیریت شهری نقشی اساسی در پایداری و توسعه‌یافتگی زندگی شهری دارد. با این وجود اثرگذاری مثبت مدیریت شهری مستلزم فراهم آوردن شرایطی است که مهمترین آنها را می‌توان داشتن اختیار و مسئولیت، یکپارچگی توانایی تأمین منابع مالی پایدار و مشارکت عمومی دانست. تجارب موفق جهانی نشان می‌دهد که با وجود تفاوت در جایگاه، وظایف و اختیارات مدیریت شهری و تطبیق جایگاه آنها با نظام سیاسی و اداری حاکم بر اداره امور کلانِ کشورها، امور محلی و مدیریت شهری در قالب یک سیستم ویژه و نسبتاً مستقل انجام می‌شود.
مدیریت شهری در ایران نیز از گذشته تا بحال با چالش‌های متعددی روبرو بوده است. در این خصوص و در جهت ارتقاء جایگاه مدیریت شهری و تغییر رویکرد حاکمیتی نسبت به اداره یکپارچه شهرها و رفع و بهبود مشکلات موجود، لایحه قانونی مدیریت شهری توسط وزارت کشور تهیه و آماده ارائه در صحن مجلس شورای اسلامی توسط دولت است.
این لایحه شرایط جدیدی با توسعه عملکرد و حوزه اختیارات و مسئولیت‌های مدیریت شهری ایجاد نموده و از این رو با فرصت‌های بسیار و احتمالاً چالش‌هایی روبروست. لذا دومین کنفرانس جامع مدیریت شهری با تمرکز بر بررسی چرایی، چگونگی، فرصت‌ها و چالش‌های این لایحه برنامه‌ریزی شده است و مقرر است با عنوان "هم‌اندیشی لایحه مدیریت شهری" در 16 و 17 اسفند 1395 در سالن اجلاس سران با حضور ذینفعان و صاحبنظران این حوزه برگزار گردد.