برای دانلود مجموعه مقالات اولین کنفرانس جامع مدیریت شهری ایران روی تصویر بالا کلیک کنید.


آدرس:
تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک وی، نبش خیابان خیام، پلاک 2

کدپستی:

1965643113

تلفن:

44991167-8
44991684-6

فکس:
89785376

ایمیل:

info@icum.ir

لینک کانال تلگرام:
https://telegram.me/icum95

 
• ...
پیام تسلیت به جناب آقای دکتر دنیامالی
جناب آقای دکتر دنیامالی ریاست محترم شورای سیاستگذاری کنفرانس و کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران مصیبت وارد را به شما و خانواده محترمتان تسلیت عرض نموده، از خداوند متعال برای آن مرحومه ( خانم دکتر حدیثه دنیامالی) غفران واسعه الهی و برای شما و سایر بازماندگان صبر و بردباری مسئلت می‌نماییم. دبیرخانه کنفرانس
1395/10/29 ادامه مطلب


جلسه شورای سیاستگذاری بهمراه تصاویر
جلسه شورای سیاستگذاری "دومین کنفرانس جامع مدیریت شهری" سالن جلسات شورای اسلامی شهر تهران 95.10.13
1395/10/13 ادامه مطلب


تمدید مهلت ارسال مقالات
به اطلاع پژوهشگران محترم حوزه مدیریت شهری می‌رساند، مهلت ارسال چکیده و اصل مقالات تا تاریخ 30 دیماه 1395 تمدید شد. پژوهشگرانی که درخواست داوری پیش از موعد مقاله خود را دارند، با ارسال ایمیل به دبیرخانه کنفرانس نسبت به ارائه درخواست با ذکر عنوان دقیق مقاله، نویسندگان و شماره تماس نویسنده مسؤل آن اقدام نمایند. با تشکر / دبیرخانه کنفرانس
1395/08/25 ادامه مطلب


 


متن پیام دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور
در خصوص لایحه قانون مدیریت شهری


امروزه مدیریت شهری نقشی اساسی در پایداری و توسعه یافتگی زندگی شهری دارد. با این وجود اثرگذاری مثبت مدیریت شهری مستلزم فراهم آوردن شرایطی است که مهمترین آنها را می توان داشتن اختیار و مسئولیت، توانایی تامین منابع مالی پایدار و مشارکت عمومی دانست. تجارب موفق جهانی نشان می دهد که با وجود تفاوت در جایگاه، وظایف و اختیارات مدیریت شهری و تطبیق جایگاه آنها با نظام سیاسی و اداری حاکم بر اداره امور کلانِ کشورها، امور محلی و مدیریت شهری در قالب یک سیستم ویژه و نسبتاً مستقل انجام می شود.
  ضرورت انجام امور محلی توسط مدیریت شهری و لزوم تفکیک آن از امور ملی دلایل مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دارد که مهمترین آن را می توان حقِ تصمیم گیری و مشارکت فعال در امور محلی توسط شهروندان و نهادهای منتخب آنها ضمن پایبندی به اصول کلی حاکم بر کشور دانست. تحولات جهانی طی دهه های اخیر همگام با گرایش دولت ها به واگذاری امور محلی به مدیریت محلی سبب شده تا بویژه در کشورهای در حال توسعه مدیریت شهری در راستای تحقق مدیریت محلی بر اساس یکپارچگی گام بردارد.

  پیام دبیر علمی کنفرانس


مدیریت شهری به عنوان دانشی چند رشته‌ای، در نیل به توسعه پایدار شهرها جایگاه ارزشمندی دارد. تا جایی که در رویکرد نوین مدیریت شهری، مفاهیمی چون کارآمدی، شفافیت، مشارکت طلبی، عدالت اجتماعی و دانایی محوری بسیار حائز اهمیت است و فناوری‌های نوین می‌تواند حلقه پیوند آن‌ها باشد. در جوامع پیشرفته جدایی این دو از یکدیگر غیرقابل تصور است و تکنولوژی در خدمت مدیریت شهری توانسته است بر جنبه‌های مختلف زندگی شهروند امروزی، تأثیرات شگرف خود را نهادینه سازد.

امروزه توسعه و مدیریت شهری در کشورهای پیشرفته بر مبنای تکنولوژی و با عنوان "شهر هوشمند" در حال انجام است.

دومین کنفرانس جامع مدیریت شهری ایران با تمرکز بر موضوع «شهر هوشمند، شهروند هوشمند و سازمان هوشمند» و با انگیزه ایجاد هماهنگی بین فعالیت‌های پژوهشی و اقدامات اجرایی در حوزه مدیریت شهری، ترویج روش‌های نوین مدیریت شهری، شناسایی نیازهای پژوهشی و دستاوردهای علمی و تجارب جهانی در این خصوص شکل گرفته است.

امید است نتایج و دستاوردهای این کنفرانس مورد توجه و استفاده جامعه علمی و اجرایی کشور در حوزه مدیریت شهری واقع گردد.

امین سارنگ

دبیر علمی کنفرانس
و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران

  تاریخ های مهم
  پوستر کنفرانس

 

پنجشنبه 30 دي ماه 1395

تا همایش ...

025
برگزارکننده
حامیان و مشارکت‌کنندگان از ابتدا تا کنون
حامیان رسانه‌ای